Samo kontrolisana ventilacija može stvoriti zdrav ambijent u prostorijama. Radom na kućnom komforu, radi se na izgradnji i očuvanju sredine kao i energetske efikasnosti. Zbog sve veće hermetičke gradnje, ovim se može nazvati kontrolisana razmena vazduha, automatski prilagođena potrebama korisnika. Inovativni prozor i zidni ventilator snabdevaju se svežim vazduhom udobno i efikasno. Ventilatori snabdevaju prostoriju dragocenom toplotom i štite od polena, buke, buđi i vlage. Mogu da detektuju i druge zagađivače vazduha iznutra i da ih automatski regulišu povezivanjem inteligentnih senzora kvalitetnog vazduha.
Prozorski ventilator
Na tržištu su u ponudi niz modularnih, svestranih i inovativnih ventilacionih sistema koji se ugrađuju u sam prozor ili u njegovoj neposrednoj blizini. Inovativni ventilacioni sistemi se koriste za preciznu i fleksibilnu implementaciju i kod neobičnih projekata.
Postoji mnogo razloga da odaberete moćne ventilatore na zidu. Za adaptaciju u projektima, ventilacija se fleksibilno uključuje u planiranje izgradnje.
Inteligentni senzori detektuju kvalitet vazduha u zatvorenom prostoru – zagađivače vazduha u ranoj fazi.
U mehaničkim ventilacijama, nije prisutna samo ljudska greška koja dovodi do ozbiljnih povreda pacijenta – sama ventilacija je uvek prisutna opasnost.
Čak i danas, konvencionalna mehanička ventilacija zahteva kliničku stručnost i dosta ručnih podešavanja. Ovo može biti izazovan i stresan posao. Mehaničkim ventilacijama se određuje praćenje krive i brojeva koji nam govore o statusu pacijenta. Ventilacija smanjuje kompleksnost grafičkim prikazivanjem stanja pacijenta, trenutni tretman i potrebnu podršku u jednom prozoru.
Pasivna ventilacija
Pasivna ventilacija obezbeđuje bezenergetsku alternativu prirodnoj mehaničkoj ventilaciji.
Prvenstveno zbog prirodnog efekta sa kojim nivo toplotnog vazduha raste, uklanjajući efekat „mokrih soba“, odnosno, vlage iz vazduha. Otvori za vazduh koji se nalaze u prostorijama stanova omogućavaju protok vazduha unutar zgrade.